Z wielką przyjemnością wzięliśmy udział w międzynarodowym seminarium zatytułowanym „Drzewa – remedium na transformację ekologiczną i adaptację do zmian klimatu”, sfinansowanym w ramach projektu Erasmus. Dzięki gościnności pana Tomasza Partyki, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, w dniu 14 maja 2026 roku w Goraju-Zamek mieliśmy okazję uczestniczyć w fantastycznym wydarzeniu i dyskusji z udziałem ekspertów leśnych, doradców, rolników oraz zagranicznych specjalistów ds. agroleśnictwa. Goście z Francji, reprezentujący organizacje Arbre et Paysage 32 oraz Permalab, zaprezentowali swoje koncepcje i działania dotyczące przekształcania krajobrazu rolnego w model rolno-leśny i model regeneracyjny ukierunkowany na gospodarkę wodną. Z kolei Robert Borek przedstawił polską perspektywę tej transformacji, opierając się na doświadczeniach i wynikach polskich pracowników naukowych jak i zagranicznych ekspertów, w tym z projektu REFOREST.








