Trzeci Europejski Szczyt poświęcony rolnictwu węglowemu
W dniach 16–19 marca 2026 r. w Padwie (Włochy) odbył się trzeci Europejski Szczyt poświęcony rolnictwo węglowemu. W konferencji wzięło udział około 700 osób. OSA w ramach projektu REFOREST reprezentowała dr Alina Syp. Wydarzenie to podkreśliło znaczenie rolnictwa węglowego jako narzędzia wspierającego zrównoważoną transformację rolnictwa, pod warunkiem że ma ona korzystny wpływ na różnorodność biologiczną…


